Dozrel asi čas :) 

keď som túto stránku na Weebly spúšťal, bol som odhodlaný vytvoriť miesto, kde budem môcť s inými ľuďmi zdieľať svoj pohľad na umenie a kultúru. Zamerať som sa chcel predovšetkým na hudbu a fotografiu, ktoré ma dlhodobo zaujímajú a ktorým sa i aktívne venujem (alebo som sa venoval v minulosti, ako to platí v prípade hudby). V týchto oblastiach sa cítim doma a bol som presvedčený, že svoje názory či postrehy z týchto oblastí dokážem (a chcem) prezentovať i v inom než len materinskom jazyku.

Skutočnosť je však taká, že ma v živote zaujíma, fascinuje, udivuje, prekvapuje, potešuje, či rozčuľuje o mnoho viac vecí a potreba vyjadrovať sa i k niektorým ďalším témam vo mne rastie  zo dňa na deň.

A tak asi dozrel čas. Podstránka "slovBLOG" teda vzniká ako regulérny blog chalana, ktorý verí, že k niektorým, i keď možno nie vždy príjemným a nie vždy politicky korektným témam, sa vyjadrovať treba a ktorý verí v silu slova a zdravého rozumu. Predkladať vám v ňom budem moje pohľady na témy z oblastí spoločnosť, komunikácia, internet, ľudské práva, etika alebo liberalizmus, pričom otvorene priznávam, že okruh týchto tém samozrejme už sám o sebe odráža obraz autora, teda mňa, týpka, čo chcel byť novinárom, preto študoval masmediálnu komunikáciu, aby nakoniec fascinovaný zákonmi techniky našiel svoju obživu v menežmente japonskej nadnárodnej korporácie na pozícii menežera kvality, gaya, "vyoutovaného" dalo by sa povedať ešte v detstve, ktorý nemal možnosť (vďakabohu) spoznať odmietnutie spoločnosti a rodiny. 

Keďže sa ani náhodou nepovažujem za odborníka na všetko, viesť tento blog v angličtine si zatiaľ netrúfam :) (sraľo...) Rovnako tým chcem povedať, že mnou prezentované názory sú mojim osobným pohľadom a ako človek, ktorý sa už veľa krát učil na vlastných chybách, ich nepredkladám vám, teda čitateľom, ako návod na správny život, ale ako podnety na premýšľanie. A rád sa nechám poučiť, ja sa celkovo rád učím... Konštruktívnej debate som otvorený kedykoľvek... 

Príjemné čítanie,

Julo

 


Comments

07/05/2012 01:06

I was the first to your blog. But I love it here. I often came to see your blog.

Reply
07/05/2012 01:12

Your blog I like, you are great. Continue to work hard.

ReplyLeave a Reply